Március 25-én letették az alapkövét az Északi-tenger partján található Heide városában a 4,5 milliárd eurós giga-beruházásnak. A gyár várhatóan 2026-ra készül el, és 2029-re éri el a termelés a teljes kapacitást. A svéd Northvolt konszern gyára évi egymillió akkumulátor gyártására lesz képes. A beruházók reményei szerint az új gyár révén Németország függetlenedhet az ázsiai akkumulátorgyártóktól. […]
Ez a bejegyzés csak előfizetők számára érhető el. log in






